Warsztaty dla dzieci

„Kaszubska Zagroda Edykacyjna”
Pierszczewo
83-316 Gołubie
tel. 696 788 455
tel. 698 541 190
e-mail: biuro@pirsno.pl
www.pirsno.pl
NIP: 589 182 29 75

Zapraszamy na warsztaty w „Kaszubskiej Zagrodzie Edukacyjnej”
– więcej szczegółów na stronie www.pirsno.pl

Cofnij się w czasie, poznaj tajniki skrywane przez naszych przodków! Baw się i ucz dzięki naszej ofercie warsztatów tematycznych.

W naszej zagrodzie dowiecie się jak ciekawa jest praca rolnika, gdzie ukryte są ziarenka, jak powstaje pachnący chleb, jak brzmi kaszubska muzyka i przekonacie się ile radości sprawia karmienie zwierząt mieszkąjących w gospodarstwie. 

Swojski chleb
Ptasia_Gora_034 Zwiedzanie
Nasze króliczki
Ptasia_Gora_036 Maciora z prosiakami
Przy piecu chlebowym
Rozróżnianie zbóż
Produkty z młyna Produkty z młyna
Znakowanie ciasta

Programy edukacyjne realizowane w zagrodzie:  
  • „Od ziarenka do bochenka”
  • „Od cielaczka do masełka”
  • „W kurniczku”
  • „Od baranka do ubranka”
  • „Z tradycją za pan brat”- warsztaty świąteczne (Boże Narodzenie oraz Wielkanoc)

Zajęcia składają się z czterech części: pierwszą stanowi prezentacja multimedialna, wzbogacona materiałami filmowym, drugą- warsztaty, polegające na własnoręcznym wykonaniu przez uczestników pamiątek związanych z tematyką zajęć (np. zwierzęta z masy solnej, breloki z wełny), trzecia część to wizyta u zwierząt gospodarskich połączona z ich karmieniem. Ostatnia część to wycieczka terenowa zaprzęgiem konnym po malowniczej okolicy.

Dodatkowo zapewniamy poczęstunek naszym małym Gościom oraz zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku z regionalnymi pamiątkami.   


Szczegółowy program do uzgodnienia telefonicznie lub drogą e-mailową min. z 2 tyg. wyprzedzeniem. Program możemy dostosować do potrzeb naszych gości.

!!! Naszą ofertę kierujemy do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków !!!

Czas trwania warsztatów około 3,5 h.  Koszt zajęć (oprócz dojazdu autobusem) wynosi 30 zł/od osoby . Jest to cena brutto. Opiekunowie gratis. Posiadamy polisę OC.

Parę słów o nas

Pierszczewo jest małą wsią rolniczą, położoną w sercu Kaszub nad jeziorem Patulskim w pobliżu Wieżycy, Szymbarka i Gołubia. Posiadamy czynne gospodarstwo rolne o powierzchni 20 hektarów. Uprawiamy podstawowe gatunki zbóż oraz hodujemy zwierzęta takie jak krowy, konie, świnie, kury, króliki. Największym naszym atutem to profesjonalnie przygotowana kadra oraz właściwe zaplecze do realizacji oferowanych usług. Całość obiektu jest ogrodzona, co zapewnia bezpieczeństwo przebywających w nim osób. Obiekt jest wyposażony w ogrzewane pomieszczenia do pracy z dziećmi, plac zabaw, toalety, wiatę z dużym grilem, piec chlebowy i budynki inwentarskie.